در این مطلب می خواهیم به معرفی انواع کاشی و سرامیک تولیدی و موجود در بازار ایران بپردازیم و با خصوصیات هر کدام از کاشی سرامیک ها  به صورت کلی آشنا شویم. شما می توانید برای آگاهی بیشتر از انواع کاشی تولیدی در ایران به دیجی کاشی مراجعه کنید

انواع کاشی و سرامیک چگونه تقسیم بندی می شوند

لازم به ذکر است جهت انتخاب محصول مناسب ابتدا باید با خصوصیات آن آشنا شوید .که به صورت کلی هر محصول از نوع کاشی و سرامیک شامل دو بخش بدنه که وظیفه استحکام و مقاومت و همچنین لعاب که ظاهر آن ها را تشکیل می دهد، می شود. انواع محصولات تولیدی در ایران شامل انواع مختلفی از نظر جنس و کاربرد می شود که طبق استاندارد در هر چهار درجه به بازار عرضه می شود و مقدار فراوانی از نوع ممتاز آن نیز به کشورهای دیگر صادر می شود.

نمونه کاشی های کابینتی تولیدی

  • کاشی پشت کابینتی
   همان گونه که انتظار می رود محصولی که قرار است توسط کابینت پوشیده شود نباید خیلی گران باشد و از نظر هزینه های تهیه متریال قاعدتا باید جایگاه پایینی را به خود اختصاص دهد که در جواب تمام این سوالات باید پاسخ مثبت داد و گفت کاشی پشت کابینتی عملا محصول خاص و تولید اختصاصی برای این منظور نیست بلکه محصولات درجه چهار خط تولید می باشند که به هر دلیلی دارای ابعاد نامساوی و یا اضلاع ناگونیا و همچنین لعاب غیر یکنواخت و یا تنه متخلخل می باشند . در کل این محصولات به دلیل ظاهر سطح پایین قابلیت استفاده در محلی که نمایان باشد را ندارند و اصطلاحا به خاطر اجبار استفاده از کاشی در آشپزخانه به دلیل مسائل اجرایی و نمایان نبودن آن بخش از کاشی دیوار که با کابینت پوشیده می شود و عملا ظاهر آن بی اهمیت است به کاشی پشت کابینتی معروف شده اند.
   در نهایت لازم است بدانیم محصولات تولیدی در این شاخه بسیار متنوع و گوناگون می باشند که در این مطلب سعی شد مهمترین نکات راجع به آن ها و انواع پر کاربرد آن ذکر شود. ( تعمیرات صندلی اداری )
  • کاشی بین کابینتی
   کاشی بین کابینتی شامل دو نوع می باشند کاشی های بین کابینتی که به صورت تعریفی واحد تولید می شوند و در هنگام نصب دارای نظم خاصی می باشند و کاشی های چهل تکه که هارمونی خاصی با هم برقرار می کنند ولی دارای طرح واحدی نیستند . هر دو این محصولات امتیازات کلی کاشی و سرامیک را دارند و از نظر جذب آب و طول عمر بالا و کیفیت لعاب در رتبه خوبی قرار می گیرند و همچنین دارای لعاب مقاوم در برابر تغییر رنگ و خراشیدگی می باشند.

جهت کسب اطلاعات درباره کاشی ها و سرامیک های تولید ایران و ویژگی آن ها به سایت دیجی کاشی مراجعه بفرمایید.